تبلیغات
فصل انتظار - انتقاد از مواضع هاشمی رفسنجانی
فصل انتظار
خوشا آنان که مردانه مرده اند و تو ای عزیز میدانی ! تنها کسانی مردانه میمیرند که مردانه زیسته باشند.

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

انتقاد از مواضع هاشمی رفسنجانی

انتقادهای شدید آیت الله یزدی از

مواضع هاشمی رفسنجانی

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتقادهای شدیدی را درباره مواضع هاشمی رفسنجانی مطرح کرد و گفت: هاشمی با موضع‌گیری‌هایش که از سه پهلو هم گذشته است، هر روز از نظام دورتر می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمد یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولان ارشد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سخنرانی اخیر هاشمی رفسنجانی در جمع اعضای حزب اعتدال و توسعه اظهار داشت: به نظر من سخنان هاشمی با آن نوع بیان به جای اینكه احترام به رهبری باشد، نوعی توهین و جسارت به آیت‌الله خامنه‌ای بود.

وی ادامه داد: ‌فرمایشات مقام معظم رهبری را كه می‌شنویم ‌بسیار روشنگرانه و حاوی مطالب مهمی است اما در مقابل هاشمی با اظهارات دو پهلو معلوم نیست چه هدفی دارد.

آیت‌الله یزدی با انتقاد شدید نسبت به مواضع اخیر هاشمی گفت: من این نوع اظهارات را نمی‌فهمم؛ شا با حكم رهبری مسئولیت گرفته‌اید آن وقت این طوری صحبت می‌كنید.

وی افزود: هر چه با خودم مباحثه كردم نتوانستم خودم را نسبت به مواضع هاشمی قانع كنم.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری كه فرمودند: «خواص خط و ربط خود را با دشمنان نظام به صورت شفاف بیان كنند»، ادامه داد: به قول یكی از نویسندگان بسیاری از خواص خاصیت خواص بودن خود را به كلی از دست داده‌اند و در بین مردم جایگاهی ندارند.

وی اظهار داشت: هاشمی در دیدار با اعضای حزب اعتدال و توسعه كه من می‌دانم چه كسانی هستند گفته است كه برای برون رفت از شرایط موجود كشور راه‌حل‌هایی را كه با توجه به تجربیاتم در نماز جمعه بیان كردم به آن پایبندم و باید اجرا شود.

آیت‌الله یزدی ادامه داد: آقای هاشمی مگر شما در این 30 سال از رهبر جدا بوده‌اید. هر كجا كه رهبری بوده‌اند شما نیز بوده‌اید. تجربیات شما چه تفاوتی با تجربیات آقای خامنه‌ای دارد؛ شما در نماز جمعه گفتید نسبت به نتیجه انتخابات تردید دارید ولی مقام معظم رهبری ضمن تاكید بر سالم بودن نتیجه انتخابات فرمودند اگر مشكلی است قانونی عمل كنید.

وی گفت: انتخابات در كمال صحت و سلامت تمام شد، در شرایط كنونی از سوی دشمنان بحث براندازی نظام مطرح است و امروز كسانی كه به میدان آمده‌اند به دنبال براندازی نظام هستند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اظهارات اخیر اوباما در كنگره آمریكا ادامه داد: چقدر این دشمان نظام نادان هستند كه با اختصاص مبالغی می‌خواهند نظام اسلامی ایران را سرنگون كنند. آنها كور خوانده‌اند نظام اسلامی ایران مقتدر با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای پا برجاست و دشمان هیچ غلطی نمی‌توانند بكنند.

وی با اشاره به جسارت به ساحت امام حسین (ع) در روز عاشورا اظهار داشت: مردم با آن اجتماع عظیم كه به گفته كارشناسان در طول 30 ساله انقلاب بی‌نظیر بود، جواب آنها را دادند آیا این مردم می‌گذارند نظام سقوط كند.

آیت‌الله یزدی گفت: آقای هاشمی اگر امروز می‌خواهید صحبت كنید جسارت به عكس امام و توهین روز عاشورا را محكوم كنید. معنی ندارد كه بیایید و دوباره بر مواضع خود پافشاری كنید.

وی اظهار داشت: برخی خواص و دشمنان كشور هنوز ملت ایران را نشناخته‌اند، نظام هیچ وقت تسلیم نمی‌شود و اجازه حركت به آنان را نخواهد داد.

عضو خبرگان رهبری بار دیگر با انتقاد شدید از سخنان هاشمی و كلمه «تجربیات خود» ادامه داد: آقای هاشمی تجربه شما از كجا به دست آمده است. هر كجا كه رهبری بودند شما هم بودید. رهبری در نماز جمعه تكلیف را مشخص كردند. حزب اعتدال و توسعه چه جایگاهی در این كشور دارد كه شما در بین آنها سخنرانی می‌كنید و آن وقت می‌گویید برای برون رفت كشور از مشكلات راه حل دارد.

وی تصریح كرد: شما در آن نماز جمعه كذایی هر چه كه خواستید گفتید. این سخنان را معنی كنید.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: آقای هاشمی در دیدار اعضای حزب توسعه و اعتدال گفته است در شرایط فعلی باید افرادی از دو جناح مشكلات را در كنار رهبری حل كنند.

وی با انتقاد شدید از این سخنان آقای هاشمی اضافه كرد: كسانی كه در مقابل حكومت قرار دارند، از نظام جدا هستند، آن وقت شما می‌گویید افرادی معتدل از دو جناح باید در كنار رهبری مشكلات را حل كنند؟ بگویید افراد معتدل جناح مخالف چه كسانی هستند؟

آیت‌الله یزدی با بیان اینكه هاشمی رفسنجانی در آن نماز جمعه كذایی خواستار آزادی زندانیان شد، افزود: در دیداری كه با وی داشتم به او گفتم چرا دخالت می‌كنید؟ كشور قانون و قوه قضائیه دارد كه به این مسائل رسیدگی كند. شما اگر می‌خواهی صحبت كنی، نظام را تثبیت كن و سلیقه شخصی را در این مسائل دخالت نده.

وی با بیان اینكه سخنان هاشمی از دو پهلو صحبت كردن هم بدتر است، گفت: معتقدم سخنان هاشمی از سه پلو هم گذشته است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سخنان دو پهلوی آقای هاشمی اشاره كرد و بیان داشت: هاشمی در دیدار اخیرش می‌گوید« رهبری را فرد اصلح برای حل مشكلات می‌دانم»، به نظر من سخنان هاشمی خطاب به رهبری جسارت به ایشان بود. آقای هاشمی در واقع به رهبری توهین كرد.

وی تصریح كرد: مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله خامنه‌ای را برای رهبری نظام اسلامی انتخاب كرده‌ است و مردم نیز بارها از مواضع روشنگرانه رهبری تقدیر كرده‌اند؛ مانند ایشان در كشور وجود ندارد كه 20 سال در برابر مشكلات ایستادگی كرده و آنها را حل كرده‌اند.

آیت‌الله یزدی گفت: در دیداری كه با رهبر معظم انقلاب داشتم از ایشان در مورد مشكلات موجود و آیا اینكه در كشور مشكلی وجود دارد پرسیدم كه «آقا» فرمودند:«اگر مشكلی هست، طبق قانون حل می‌شود و جای نگرانی وجود ندارد. طی 30 سال گذشته مشكلات از این بدتر وجود داشته كه حل شده است».

وی به توهمی كه برای برخی از كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایجاد شده بود اشاره كرد و اظهار داشت: رهبری بارها به آنها گفته بودند كه اگر اعتراضی دارند، قانونی عمل كنند اما آنها همچنان حرف خود را تكرار كردند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بار دیگر به سخنان هاشمی رفسنجانی در جمع اعضای حزب توسعه اشاره كرد و گفت: هاشمی در آن جلسه گفته بود كه رهبری را «فرد اصلح» برای حل مشكلات می‌داند كه به نظر من این كلام معنی رهبری را دچار تردید كرد و این بزرگ‌ترین جسارت به حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بود.

وی به یكی دیگر از جملات آقای هاشمی در این جلسه اشاره كرد و گفت: هاشمی گفته است كه با رهبری دست دشمنان را از كشور كوتاه خواهیم كرد؛ این را بگویم تا زمانی كه اسلام وجود دارد، دشمنان دست از سر كشور بر نمی‌دارند و هر روز علیه نظام توطئه‌ می‌كنند.

آیت‌الله یزدی اضافه كرد: رهبری بارها و بارها بر خودداری خواص از دو پهلو حرف زدن تاكید كرده‌اند و ایشان در سخنان خود بارها خواسته‌اند كه هاشمی به آغوش نظام باز گردد، ولی هاشمی با موضع‌گیری‌های خود هر روز از نظام دورتر می‌شود.

وی با بیان اینكه نظام ما نظامی الهی است، خاطرنشان كرد: این نظام به سادگی به دست نیامده است كه بخواهد به سادگی از دست برود.

عضو خبرگان رهبری گفت: هنوز هم نتوانسته‌ام خودم را در مقابل اظهارات آقای هاشمی راضی كنم.

وی با اشاره به اجلاس خبرگان رهبری افزود: در سایت‌ها و رسانه‌ها اعلام شده بود كه آقای هاشمی به یزدی لبخند زده است، مگر لبخند من یا لبخند هاشمی اختلافات را حل می‌كند.

آیت‌الله یزدی تاكید كرد: در هر جا كه آیت‌الله خامنه‌ای بروند ملت و ما دنبال ایشان خواهیم بود؛ اما آقای هاشمی این را بدانید كه دنبال شما نمی‌آییم.

Can stretching help you grow taller?
جمعه 13 مرداد 1396 08:51 ق.ظ
Genuinely when someone doesn't be aware of afterward
its up to other people that they will help, so here it occurs.
What causes pain in the back of the heel?
چهارشنبه 11 مرداد 1396 01:31 ق.ظ
Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your
weblog? My blog site is in the very same area of interest as yours and my visitors would definitely benefit from some of the
information you present here. Please let me know if this ok with you.

Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

نپدار که تنها عاشورائیان را بدان بلا آزموده اند و لا غیر ...
صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.
ای دل تو چه می کنی؟ می مانی یا می روی؟
داد از آن اختیار که تورا از حسین جدا کند.
(شهید آوینی)

مدیر وبلاگ : یامین

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان