تبلیغات
فصل انتظار - حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان
فصل انتظار
خوشا آنان که مردانه مرده اند و تو ای عزیز میدانی ! تنها کسانی مردانه میمیرند که مردانه زیسته باشند.

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان

گناهكاران سیاسی را حتی با دعا هم نمی‌توان نجات داد

امید صهیونیست‌ها تنها به افرادی است كه آداب ولایت‌مداری را درست اجرا نمی‌كنند و با اعمال خود شكاف‌هایی را در این بین بوجود می‌آورند كه بیگانگان نیز از شكاف به وجود آمده توسط این افراد سوءاستفاده می‌كنند.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان گفت: كسانی كه با فتنه اخیر همراهی كرده‌اند حق حضور در عرصه سیاسی كشور را ندارند و نباید از این به بعد در امور سیاسی دخالتی داشته باشند

به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در دومین نشست بصیرت در سایه ولایت اظهار داشت: جریانات انقلاب ما از ابتدا بر این موضوع دلالت داشت كه مردم ما از هوشیاری بالایی برخوردار هستند كه این هوشیاری از 15 خرداد به وضوح قابل مشاهده بود و كسی كه در این روند تامل كند، درخواهد یافت كه این مسئله بی‌نظیر است و در این راستا باید گفت كه این قضیه به ایمان مردم ما تكیه داشت.

وی ادامه داد:‌ 15 سال رشد باعث پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن شد و این 15 سال طوری روند خود را ادامه داد كه كارشناسان سازمان سیا اعلام كرده بودند كه در ایران انقلابی رخ نخواهد داد و از آن زمان تا امروز این رشد ادامه پیدا كرده است.

پناهیان گفت: اگر پایگاهی برای بیگانه در میان خود و در كشور نداشته باشیم مطمئنا شاهد رشد بیشتری خواهیم بود و بر این اساس باید در رفتار خود تجدید نظر كنیم و نخبگان ما هم باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشند.
این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: یكی از مقدماتی كه برای رشد لازم است، ایجاد فضای تبادل افكار و نقد و بررسی در جامعه می‌باشد كه این فضا در حال حاضر فضای مطلوب و مورد نظر ما نیست.

*نباید برخی افراد و احزاب پیشتازانه تعیین‌كننده محل نزاع باشند

این كارشناس مسائل دینی خاطرنشان كرد: نباید برخی افراد و احزاب پیشتازانه تعیین‌كننده محل نزاع باشند و ادبیات و مفاهیم به كار گرفته شده را به دست گیرند، بلكه این ما هستیم كه باید ادبیات جامعه را به دست گیریم و نباید فرصت طراحی سوال را به دیگران بدهیم و خودمان در مقام پاسخگویی برآییم.

پناهیان گفت: فضای گفتگوی سیاسی باید در اختیار نیروهای اصیل انقلاب باشد چرا كه این فضا تعیین‌كننده است و این فضا است كه می‌تواند باعث تسریع و تسهیل در رشد شود.

وی ادامه داد: قبل از انتخابات زمانی كه عده‌ای از افراد مذهبی برنامه‌ای تحت عنوان تریبون آزاد را تهیه كردند من در یك دانشگاه با این برنامه مواجه شدم و دیدم كه دو گروه مخالف و موافق نسبت به این برنامه وجود دارد.

پناهیان افزود: گروه مخالف ادعا می‌كرد این برنامه حرف‌های آنها را پخش نخواهد كرد و موافقین این برنامه هم نظری دیگر داشتند ولی من در آنجا گفتم كه بعد از 30 سال از گذشت انقلاب پخش برنامه‌ای با عنوان تریبون آزاد درست نیست چرا كه با اجرای این برنامه ما بعد از 30 سال از انقلاب برگشته‌ایم به اینكه ارزش آزادی در كشور ما وجود ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینكه مسئله ما بودن یا نبودن آزادی نیست، اظهار داشت: زمانی كه این موضوع مطرح می‌شود یعنی اینكه این مسئله منكر دارد و كسی تا امروز به ما نگفته كه ما تریبون آزاد در این مملكت نداریم.
وی خاطرنشان كرد:‌ رشد سیاسی باید با بیان حرف‌های درست و غلط مطرح شود و بر این اساس ما نباید در چاله‌هایی كه دیگران بر سر راه ما می‌كنند، قرار بگیریم و تنها باید در پی طرح چالش‌های واقعی جامعه باشیم.
پناهیان تاكید كرد: ادبیات جامعه را ما باید طرح كنیم چرا كه خود ادبیات در بعضی مواقع تعیین‌ كننده است كه ما به چه نتیجه‌ای می‌خواهیم برسیم.

این كارشناس مسائل دینی ادامه داد:‌ ما نباید حالت بدهكاری یا محافظه‌كاری به خود بگیریم چرا كه نمی‌توانیم ساختمانی را كه هنوز ساخت آن پایان نیافته، حفاظت كنیم و بر این اساس باید سعی داشته باشیم كه ساختمان نیمه‌كاره انقلاب را به پایان برسانیم.

* رهبری جزء نیروهای ادبیات ساز انقلاب به حساب می‌آیند

پناهیان گفت: زمانی كه دیگران یك فضا را برای ما طراحی می‌كنند، انسان احساس خستگی می‌كند و ما مجبور به حركت در این فضا می‌شویم در حالی كه ما از نعمت وجود رهبری برخورداریم و ایشان جزء نیروهای ادبیات ساز انقلاب به حساب می‌آید.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان كرد: یكی از پایه‌های رشد جامعه ما رشد فرهنگ سیاسی است و رهبری و حضرت امام هم بارها بر این مسئله تاكید كردند.

وی ادامه داد: فرهنگ سیاسی مهمترین نوع سنجش فرهنگی است كه باید در جامعه اصلاح و رشد داده شود، چرا كه با اجرای آن ما به عقب برنمی‌گردیم و دچار نوعی ارتجاع نمی‌شویم وسخن باطل و بیهوده كمتر در جامعه بیان می‌شود.

این كارشناس مسائل دینی اظهار داشت: استفاده از كلمه انقلاب همچنان جوش و خروش و حركت به سمت آرمان‌ها را در ما حفظ خواهد كرد و یكی از اشكالات افرادی كه در طول سال‌های بعد از انقلاب از قطار انقلاب پیاده شدند، این بود كه نگاه خود را در قبال انقلاب اسلامی تغییر دادند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما یك سری آداب و فرهنگ و اخلاقیات دارد و زمانی كه ما از این كلمه استفاده می‌كنیم موارد یاد شده را باید رعایت نماییم و در این راستا زمانی می‌توانیم ادعا كنیم كه انقلاب اسلامی ما پایان یافته كه به تمدن اسلامی و دولت اسلامی و اسلام انقلابی رسیده باشیم و در این رابطه باید گفت كه ما هنوز در حال انقلاب كردن هستیم.

* همراهان فتنه اخیر حق حضور در عرصه سیاسی كشور را ندارند

پناهیان اظهار داشت: از آنجا كه هنوز بسیاری از موارد مطرح در جریان انقلاب برای ما محقق نشده، ما باید مقاومت كنیم و از خودگذشتگی انجام دهیم و همچنان كلمه انقلاب را مورد استفاده قرار دهیم.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه این نشست اظهار داشت: هر جامعه ایمانی و آرمانی در سه مرحله قرار می‌گیرد كه اولین مرحله آن مومنان با كافران درگیر خواهند شد كه منظور از كافران در این مورد همان كسانی هستند كه شعارهایشان شعارهای خلاف اسلام است كه در این دوره از مبارزه نیاز به پول و همچنین اهدای جان احساس می‌شود.

پناهیان ادامه داد: دوره بعدی مبارزه،‌ مبارزه با نفاق است كه این نفاق یا از اول وجود داشته یا كم كم و در طول زمان شكل می‌گیرد و بر این اساس كسانی كه نمی‌توانند در قبال قوانین طاقت بیاورند خط خود را عوض می‌كنند و یا اینكه افراد جدیدی در این مسیر تولید خواهند شد.

این كارشناس مسائل دینی خاطرنشان كرد: در دوران سوم از مبارزه جامعه اسلامی شاهد درگیری میان مومنان با یكدیگر خواهیم بود و در این مبارزه حرف‌های التقاطی زده نمی‌شود و همه حرف‌ها رنگ و بوی اسلامی دارد و تمام افراد در نظرات خود از ارزش‌ها دفاع می‌كنند.

وی ادامه داد: در دوران سوم از مبارزه كه احتمالا ما هم در این دوره قرار داریم مبارزه بر سر اولویت‌ها است و افراد بر این موضوع درگیر هستند كه آیا باید بر صداقت پافشاری كرد یا بر ولایت و یا بر عدالت پافشاری كرد و یا بر وحدت.
پناهیان همچنین گفت: در دوران سوم از مبارزه جامعه اسلامی كسی كه اولویت‌ها را تشخیص نمی‌دهد دشمن نیست و تنها ممكن است اشتباه كند و بسیاری از نخبگان ما هم در حوادث اخیر مرتكب این اشتباه شدند.

وی خاطرنشان كرد: اولین تظاهرات خیابانی كه بعد از انتخابات انجام شد، این سوال را ایجاد كرد كه آیا نخبگان نمی‌دانستند كه این تظاهرات چه نتیجه‌ای را در بر خواهد داشت و اگر نمی‌فهمیدند یعنی اینكه این افراد بصیرت نداشتند و اگر می‌فهمیدند كه این اتفاقات چه پیامدهایی در پی دارد این سوال مطرح می‌شود كه چرا در قبال آن سكوت اختیار كردند.

این استاد حوزه ودانشگاه با بیان اینكه طرف من سران فتنه نیستند، اظهار داشت: من با سران فتنه كاری ندارم چرا كه این افراد به واسطه حضور فعال مردم در صحنه باید از عرصه محو شوند كه این اتفاق هم افتاده است.

پناهیان ادامه داد: سوالی كه مطرح است این است كه چرا نخبگان با جریان فتنه همراهی كرده‌اند چرا كه نتیجه اعمال این جریان از اول مشخص بود و اگر واقعا نخبگان ما نتیجه اعمال فتنه‌گران را نمی‌دانستند، دیگر در عرصه سیاسی كشور جایی نخواهند داشت و اگر هم نتایج آن را می‌دانستند، باید در قبال سكوت خود پاسخگو باشند.

وی تاكید كرد: در حال حاضر ما در دوران تشخیص اهمیت‌ها و اولویت‌ها قرار داریم و كسانی كه نتوانند خطر برخی رفتارها را اندازه‌گیری كنند، دچار بی‌بصیرتی هستند.

پناهیان ادامه داد: اختلافات كنونی كشور اختلافاتی نیست كه یك دفعه به وجود آمده باشد بلكه این اختلافات از زمان حضرت امام هم وجود داشت و در حال حاضر باید گفت ما در دوران سوم جامعه اسلامی قرار داریم و كسانی كه نتوانند اهمیت امور را تشخیص دهند، از عرصه جامعه حذف خواهند شد.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان كرد: در آینده نزاع‌های سیاسی همراه با گریه‌هایی در دفاع از ارزش‌ها صورت می‌گیرد و حتی من می‌توانم افرادی را كه در این عرصه بهتر گریه می‌كنند را پیش‌بینی كنم.

وی گفت: هیچ اشكالی ندارد كه عده‌ای از سیاسیون اعلام كنند كه ما از این به بعد توانایی ادامه كار سیاسی را نداریم و از كار خود كناره بگیرند.

این كارشناس مسائل دینی تصریح كرد: در زمان انقلاب معنی ولایت پذیری به اندازه دوران دفاع مقدس در جامعه جا نیفتاده بود به طوری كه به طور متوسط در وصیت‌نامه هر شهید 4 بار به مسئله ولایت تاكید شده بود.

وی ادامه داد: دفاع مقدس ما بزرگترین پایگاه آگاه شدن نسبت به ولایت فقیه بود و ثمره خون شهیدان را باید در این مسئله جستجو كرد.

* امید صهیونیست‌ها به افرادی است كه آداب ولایت‌مداری را درست اجرا نمی‌كنند

پناهیان اظهار داشت: امید صهیونیست‌ها تنها به افرادی است كه آداب ولایت‌مداری را درست اجرا نمی‌كنند و با اعمال خود شكاف‌هایی را در این بین بوجود می‌آورند كه بیگانگان نیز از شكاف به وجود آمده توسط این افراد سوءاستفاده می‌كنند.

این كارشناس مسائلی دینی تصریح كرد: طبق فرمایش رهبری دشمن تا زمانی كه امید داشته باشد، به ما ضربه خواهد زد و هرگاه دشمن ناامید شود تسلیم می‌شود و در این راستا باید گفت كه دشمن تا زمانی كه حتی كوچكترین روزنه امیدی را پیدا كند از فعالیت باز نخواهد ایستاد و تلاش خود را ادامه خواهد داد.

* گناهكاران سیاسی را حتی با دعا هم نمی‌توان نجات داد

پناهیان گفت: سیاسیون و نخبگان باید دقت كنند كه اگر جایی با سكوت یا موضع‌گیری دوپهلو باعث ایجاد هزینه یا امید به دشمن شوند در آینده زمین خواهند خورد و حتی با دعا نمی‌توان این عده را نجات داد چرا كه گناه سیاسی با گناه شخصی فرق دارد و خداوند در خصوص گناهان شخصی ستار العیوب است ولی در مورد گناهان سیاسی این طور نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه تاكید كرد: كسانی كه با فتنه اخیر همراهی كرده‌اند حق حضور در عرصه سیاسی كشور را ندارند و نباید از این به بعد در امور سیاسی دخالتی داشته باشند.

پناهیان در پاسخ به سوالی در خصوص هاشمی رفسنجانی و مواضع وی اظهار داشت: ادامه حیات سیاسی آقای هاشمی در عرصه سیاسی كشور كاملا به رفتار وی بستگی دارد و در این راستا ما هم دعا می‌كنیم كه آقای هاشمی رفتارهایی را در پیش گیرد كه بتواند همراه رهبر باقی بماند.

این استاد حوزه ودانشگاه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ادامه ریاست هاشمی در مجلس خبرگان اظهار داشت: كسانی كه در مجلس خبرگان هستند، نباید با دوپهلو گری، دو پهلو برخورد كنند چرا كه خواسته مردم هم در همین راستا شكل گرفته است.

Can better posture make you taller?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 03:51 ب.ظ
I'd like to find out more? I'd care to find out
more details.
How can you get taller in a week?
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:13 ق.ظ
Fabulous, what a blog it is! This weblog provides
valuable data to us, keep it up.
http://hendrixudwavpmsnx.soup.io/post/594903272/Hammer-Toe-Surgery-Physical-Therapy
دوشنبه 16 مرداد 1396 12:56 ق.ظ
Appreciation to my father who shared with me concerning this webpage,
this blog is in fact remarkable.
janidonoho.wordpress.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:00 ب.ظ
After I initially left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now
each time a comment is added I recieve four emails with the exact same comment.
There has to be a means you are able to remove me from
that service? Kudos!
What do you do for Achilles tendonitis?
سه شنبه 10 مرداد 1396 11:19 ب.ظ
Excellent beat ! I wish to apprentice even as
you amend your site, how can i subscribe for a blog website?
The account aided me a acceptable deal. I have been tiny bit familiar of this your broadcast offered bright clear
concept
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

نپدار که تنها عاشورائیان را بدان بلا آزموده اند و لا غیر ...
صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.
ای دل تو چه می کنی؟ می مانی یا می روی؟
داد از آن اختیار که تورا از حسین جدا کند.
(شهید آوینی)

مدیر وبلاگ : یامین

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان